Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Kiełczyn, Piława Górna, Kośmin... i okolice.

Kontakt: 74 646 07 37

SZYBKIE, STAŁE ŁĄCZE

TANI INTERNET BEZPRZEWODOWY BEZ LIMITÓW

Get Adobe Flash player

''In-Net'', ul. Świdnicka 24
58-200 DzierżoniówBEZPIECZEŃSTWO

Prawidłowa konfiguracja komputera oraz wykorzystywanie firewalla, oprogramowania antywirusowego oraz oprogramowania zapobiegającego infekcjom spyware i trojanów może w znaczącym stopniu podnieść komfort korzystania z dostępu do sieci Internet, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo systemu operacyjnego i osobistych danych znajdujących sie na dysku twardym komputera. Dlatego każdy użytkownik komputera powinien chociaż w minimalnym stopniu zadbać o kilka najważniejszych spraw.

1. W miarę możliwości stosować najnowsze poprawki bezpieczeństwa dostarczane przez producenta systemu operacyjnego, szczególnie poprawkę Service Pack 3 dla systemu Windows XP, Service Pack 2 dla systemu Vista, Service Pack 1 dla Windows 7.  Należy również na bieżąco uaktualniać system, np. poprzez funkcję Windows Update.

2. Używać wbudowanego w system operacyjny firewalla (zapory sieciowej), można również zainstalować bardziej zaawansowane oprogramowanie tego typu.

3. Zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników domowych jest program Avast! Home Edition - wersję polską można pobrać ze strony internetowej producenta: http://www.avast.com - jest ona darmowa do użytku domowego, po zainstalowaniu należy tylko dokonać rejestracji programu.

4. Zainstalować oprogramowanie antyspyware/antytrojan, np. Spybot Search & Destroy, ze strony: http://www.safer-networking.org/pl/index.html i systematycznie dokonywać skanowania systemu.

5. Korzystać w miarę możliwości z bezpiecznych stron internetowych. Miejscami, gdzie znajduje się najwięcej niebezpiecznych wirusów, trojanów i spyware są zazwyczaj strony z materiałami erotycznymi, pirackim oprogramowaniem, kodami i crackami do programów itp.

6. W miarę możliwości korzystać z bezpiecznych połączeń SSL, szczególnie podczas połączeń z systemami bankowymi, kontami poczty dostępnej przez WWW oraz innymi istotnymi usługami. Zapewni to szyfrowane przesyłanie haseł oraz treści samej transmisji. Nie wszystkie strony oferują taki dostęp domyślnie, często aby zalogować się bezpiecznie w serwisie należy na stronie głównej kliknąć w "Zaloguj się używając protokołu SSL".

Należy pamiętać, że utrzymując na swoim komputerze (nawet nieświadomie) wirusy, trojany, oprogramowanie spyware, nie tylko sami jesteśmy narażeni na utrudnienia w pracy komputera i utratę danych - pozwalamy również na jednoczesne rozsyłanie się tego złośliwego oprogramowania w sieci. Dlatego w przypadkach, kiedy komputer abonenta generuje ruch charakterystyczny dla wirusa czy trojana, może on zostać odłączony od dostępu do sieci - aż do usunięcia problemu przez abonenta.